27.04.2024. 16:44
Simpatični Oddsparks: An Automation Adventure zaživio na Steamu
Sve većem broju RTS-ova na temu automatizacije pridružio se Oddsparks: An Automation Adventure koji uz prepoznatljivu igrivost donosi i kooperativno igranje

26.04.2024. 15:28
Blizzard nije odustao od BlizzCona, no ove ga godine (ponovo) neće organizirati
Microsoft navodno nema ništa s odlukom Blizzarda da ove godine ipak ne održi sajam BlizzCon, što je navodno posljedica mlakog prošlogodišnjeg izdanja

Natjecanja i natječaji za učenike

Na ovoj stranici objavljivat će se vremenik natjecanja, smotri i natječaji za učenike, te njihovi uspjesi na tim natjecanjima.

Obavijesti o natjecanjima i rezultati naših učenika na natjecanjima
Lektira u slici, likovni natječaj za učenike od 1. do 4. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske
Autor: Anita Mikulandra, 8. 11. 2011.

Osnovna škola Vojnić raspisuje likovni natječaj "Lektira u slici".

LEKTIRA U SLICI

Druga godina natječaja: šk. god. 2011./2012.

Ovogodišnji se natječaj organizira pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te Hrvatskog društva likovnih umjetnika.

Natječaj je otvoren od 2. studenoga 2011. do 2. svibnja 2012.

SVRHA I CILJEVI NATJEČAJA:
  • Kroz likovno stvaralaštvo potaknuti učenike na veće zanimanje za čitanje književnoumjetničkih ostvaraja.
  • Usvojiti temeljne okvire za izgrađivanje valjana osobnoga izbora za čitanje književnoumjetničkih tekstova, zadanih i samostalno odabranih.
  • Izraziti osjećaje, doživljaje, stavove i uvjerenja likovnim govorom u odabranim primjerenim likovnim tehnikama.
  • Steći sigurnost i osjetiti odgovornost u umjetničkim aktivnostima i stvaralačkomu radu.
  • S osjećajem sigurnosti primjenjivati temeljne vještine za samostalan rad u dvodimenzionalnim likovnim tehnikama.
  • Povezivati vlastita vizualna ostvarenja s vlastitim životnim iskustvima i životnim iskustvima drugih.
  • Razumijevati i primjenjivati likovne tehnike i sredstva.
  • Razvijati vizualno, kritičko i stvaralačko mišljenje.
  • Stvarati pozitivan odnos prema estetskim vrijednostima likovnoga rada (osobnoga i drugih učenika).
  • Primjenjivati stečena znanja u svakidašnjem životu.
  • Omogućavati osobnu afirmacije učenika.
  • Promicati kulturu izražavanja.
  • Utjecati na emocionalni život učenika.
  • Sustavno senzibilizirati i motivirati učenike za razvijanje tolerancije i empatije prema drugomu i drugačijem.
  • Uspostavljati korelacijske veze nastave hrvatskoga jezika s nastavnim sadržajima likovne kulture

UVJETI NATJEČAJA:

Pravo sudjelovanja na natječaju imaju učenici od 1. do 4. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske.

Motiv za likovno stvaralaštvo su likovi i događaji iz pročitanih lektirnih djela (prema Nastavnom planu i programu za osnovnu školu). Učenici će svojim likovnim radovima prikazati likove ili događaje iz pročitanih lektirnih djela iz tekuće školske godine.

Likovni radovi trebaju biti rađeni u dvodimenzionalnim tehnikama. Svaka škola može poslati do 25 individualnih radova (isključen rad u paru ili skupni rad).

Svaki rad na poleđini treba sadržavati sljedeće podatke ispisane tiskanim slovima:

• naziv osnovne teme natječaja i lektirnog djela kao poticaja za likovni rad (Lektira u slici: .........)
  • nastavna tema iz PiP-a za likovnu kulturu
  • likovna tehnika
  • korelacija (suodnos nastavnih sadržaja)
  • ime i prezime učenice/učenika, razred, škola, mjesto
  • ime i prezime učiteljice/učitelja mentora (učiteljica/učitelj razredne nastave ili likovne kulture), e-adresa
  • nadnevak

Svaki rad učenika treba biti ovjeren pečatom škole.

U slučaju stručne procjene da je učenica/učenik darovit za likovni izraz, molimo posebnu napomenu na poleđini likovnog rada.

Svi podaci trebaju biti ispisani u elektroničkom ispisu ili na pisaćem stroju.

Radovi trebaju biti propisno zaštićeni, a isključuju se svi oblici savijanja.

Natječaj je otvoren od 2. studenoga 2011. do 2. svibnja 2012.

Radove slati na sljedeću adresu:

OŠ Vojnić
(za likovni natječaj „Lektira u slici")
Starčevićev trg 3
47 220 Vojnić

Prispjele radove prosuđivat će i vrednovati stručno povjerenstvo od 7. do 11. svibnja 2012. godine.

Stručno povjerenstvo za odabir likovnih radova:

1. Mirjana Tomašević Dančević, prof., viša savjetnica za likovnu kulturu i likovnu umjetnost
  2. dr. sc. Kata Lučić, viša savjetnica za razrednu nastavu
  3. Milorad Rupčić, slikar
  4. Anica Globan, učiteljica savjetnica

Nakon prosudbe stručnog povjerenstva izdvajaju se radovi za izložbu, a posebno će biti izdvojeni nagrađeni radovi (za svaki razred po tri).

Radovi se ne vraćaju.

Otvorenje izložbe učeničkih radova te dodjela priznanja i nagrada održat će se 1. lipnja 2012. godine u prostorijama OŠ Vojnić.

Izvor: www.zbornica.com