« Svibanj 2024 »

02.05.2024. 21:55
Assassin's Creed Mirage stiže na iPhone i iPad
Aktualan nastavak jednog od najpopularnijih serijala igara, Assassin's Creed Mirage, stiže na App Store već početkom sljedećeg mjeseca

02.05.2024. 15:05
Starfield za dva tjedna dobiva najveću nadogradnju od izlaska
Kao što je početkom tjedna najavio šef Bethesde, otkriveni su detalji četvrte nadogradnje Starfielda koja bi trebala postati službeno aktivna 15. svibnja

Natjecanja i natječaji za učenike

Na ovoj stranici objavljivat će se vremenik natjecanja, smotri i natječaji za učenike, te njihovi uspjesi na tim natjecanjima.

Obavijesti o natjecanjima i rezultati naših učenika na natjecanjima
Međunarodno školsko natjecanje "Umjetnik Dunava"
Autor: Anita Mikulandra, 14. 5. 2012.

Global Water Partnership za Srednju i Istočnu Europu i Međunarodna komisija za zaštitu rijeke Dunav (ICPDR) organiziraju kreativni natječaj "Danube Art Master" - "Umjetnik Dunava". Svako dijete u slivu rijeke Dunav pozvano je da stvori umjetničko djelo koje slavi Dunav. Ovaj ambiciozni natječaj ujedinjuje djecu iz 14 zemalja u cijeloj regiji. Prošle je godine više od 2500 učenika preuzelo umjetnički izazov, stvoreno je mnogo raznolikih umjetničkih djela i pokazano je bogatstvo Podunavlja.

Uključite se i vi u slavlje Dana Dunava, pomozite osigurati pozitivnu budućnost za Dunav i osvojite vrijedne nagrade u ovom Međunarodnom školskom natjecanju. Izazov za svakog učenika u dobi od 6 do 16 godina je stvoriti vlastite "ekološke umjetnine“. Inspiracija je moćni Dunav i njegove pritoke. Ovaj su natječaj organizirali Global Water Partnership Srednje i Istočne Europe (CEE GWP) i Međunarodna komisija za zaštitu rijeke Dunav (ICPDR), natjecanje potiče djecu da posjete svoje lokalne rijeke i razmisle što za njih znače rijeke. U skladu s ciljevima Dana Dunava, natjecanje motivira djecu da razmišljaju o viziji Dunava kao multinacionalnoj sredini bogate kulture i tradicije, kao i biljnog i životinjskog svijeta.

Natjecanje će se sastojati od dva nivoa: nacionalnog i međunarodnog. Rok za prijavu na nacionalno natjecanje je 15. lipnja 2012. Pobjednici će osvojiti bogate nagrade i sudjelovati na međunarodnom natjecanju, gdje će također moći osvojiti vrijedne nagrade, kako za sebe, tako i za svoju školu.

Jedini zahtjev u ovom natjecanju su kreativnost i inspiracija. Da biste sudjelovali, organizirajte posjet vaše škole Dunavu ili jednom od njegovih pritoka. Nadahnite se materijalom koji je izbacio Dunav i stvorite umjetničko djelo inspirirani Dunavom.

Ideja je da budete nadahnuti onim što vidite uz rijeku i koristite materijale da bi stvorili trodimenzionalno (3D) umjetničko djelo uz rijeku. To bi moglo značiti skulpture, slike, mozaike i kolaže izrađene od materijala kao što su naplavine, kamenje, blato ili čak odbačeno smeće uz rijeku. Crteži i slike na papiru, zidovima, pločnicima, pijesku ili bilo kojoj drugoj površini neće biti prihvaćeni. Razmislite o tome što vama znači Dunav i ilustrirajte to u svojim 3D kreacijama.

Za prijavu, potrebno je napraviti jednu fotografiju u boji (u digitalnom ili printanom obliku) vašeg umjetničkog djela bilo i poslati ga organizatoru natjecanja poštom (Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, Za „Danube Art Master 2012“, Opatijska 26f, 31000 Osijek) ili e-mailom (marija@zeleni-osijek.hr).

Minimalna veličina digitalnih fotografija je 1 MB u JPEG formatu. Ispis bi trebao biti najmanje 15x20 cm na standardnom mat ili sjajnom papiru. Potrebno je uz umjetničko djelo navesti ime autora, ime djela, mentora, datum rođenja umjetnika i kontakt telefon i e-mail adresu.

Zadnji rok za slanje fotografija je 15. lipnja 2012. Najbolje djelo će biti okrunjeno naslovom „Danube Art Master“ – rad može biti grupni (max. 2 osobe) ili pojedinac.

Natječaj je otvoren za djecu koja su navršila između 6 i 16 u 2012. (rođeni u 1996. – 2006). Crteži i slike na sve površine su isključeni.

Odluka sudaca je konačna. Pobjednik će biti obaviješten putem e-maila. Zaposlenici GWP CEE i ICPDR-a, kao i drugi promicatelji "Dana Dunava", njihovi agenti, kao i uže obitelji (definirano kao roditelji, supružnik, djeca, braća i sestre te djedovi i bake) i članovi kućanstva svakog zaposlenika nisu prihvatljivi. Sudjelovanje u natjecanju znači pristanak na objavu imena na web stranicama „Dana Dunava".

Pogledajte www.danubeday.org za više inspiracije. Neka tvoja kreativnost poteče. Stvarajte skulpture i pobijedite. www.zeleni-osijek.hr

IZVOR: Osijek-online.com

Izvor: http://www.klinfo.hr/detaljnije/hr/postani-umjetnik-dunava-medunarodno-skolsko-natjecanje/18/8650/1/