« Prosinac 2020 »

05.12.2020. 06:00
Stronghold: Warlords - Potraga za vazalima
Novi izdanak serijala Stronghold trebali smo zaigrati ove godine, no posljednja odgoda smješta ga na početak iduće, što nije nužno loša vijest, s obzirom na to da se imamo vremena s njime upoznati unaprijed

04.12.2020. 06:00
Immortals Fenyx Rising i hrpa drugih igara koje su uprvo izašle
Prije nego što zaključimo igraću 2020. godinu čeka nas jedna jako velika igra i nešto manjih, ali jučerašnji je dan iznenadio raznolikošću i kvalitetom

Natjecanja i natječaji za učenike

Na ovoj stranici objavljivat će se vremenik natjecanja, smotri i natječaji za učenike, te njihovi uspjesi na tim natjecanjima.

Obavijesti o natjecanjima i rezultati naših učenika na natjecanjima
Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
Autor: Anita Mikulandra, 7. 11. 2016.

Učenici 2., 3. i 4. razreda matične škole sudjelovat će na međunarodnom natjecanju Dabar. Natjecanje se održava online od 7.11. do 11.11. 2016. godine. Za sudjelovanje je obavezna uporaba AAI identiteta na domeni @skole.hr.

Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta te CROZ-a.