« Lipanj 2024 »

Jesi li zadovoljan/zadovoljna postignutim uspjehom na kraju školske godine?

Igre - Bug
18.06.2024. 14:40
Paradox otkazao Life by You, naslov kojeg su mnogi smatrali "ubojicom" Simsa
Nakon nekoliko odgoda, izdavačka kuća Paradox je zaključila kako Life by You ne ispunjava očekivanja igrača i da su ovoj simulaciji života dali i previše vremena da dođe u red

17.06.2024. 22:40
Bethesda se okreće desetoljetkama?
Todd Howard u nedavnom intervjuu otkrio kako Bethesda svojim aktualnim i nadolazećim naslovima kao što su "Starfield" i "The Elder Scrolls VI" planira pružiti desetogodišnju podršku.

Natjecanja i natječaji za učenike

Na ovoj stranici objavljivat će se vremenik natjecanja, smotri i natječaji za učenike, te njihovi uspjesi na tim natjecanjima.

Obavijesti o natjecanjima i rezultati naših učenika na natjecanjima
Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
Autor: Anita Mikulandra, 7. 11. 2016.

Učenici 2., 3. i 4. razreda matične škole sudjelovat će na međunarodnom natjecanju Dabar. Natjecanje se održava online od 7.11. do 11.11. 2016. godine. Za sudjelovanje je obavezna uporaba AAI identiteta na domeni @skole.hr.

Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta te CROZ-a.