« Prosinac 2021 »

02.12.2021. 12:10
Titanfall povučen iz prodaje, serveri se gase početkom ožujka
Nakon duge borbe s hakerima i DDoS napadima, Respawn je odlučio priznati poraz i ukloniti Titanfall iz prodaje, dok će serveri za one rijetke koji ga igraju biti dostupni do 1. ožujka

30.11.2021. 12:37
Company of Heroes 3 kreće s multiplayer pre-alpha testiranjem
Ekipa Relica nas je ugodno iznenadila najavom multiplayer pre-alphe nadolazećeg RTS-a Company of Heroes 3 koja kreće danas i imamo je priliku isprobavati do 6. prosinca

U znanju raSTEM
Autor: Anita Mikulandra, 6. 6. 2021.

Projekt pod nazivom U znanju raSTEM osmišljen je s ciljem popularizacije znanosti među učenicima škole i zainteresiranom javnosti te poticanja kreativnosti učenika u području znanosti i tehnologije. Ovim projektom željeli smo približiti znanstvene sadržaje putem predavanja, radionica, znanstvenog sajma svima zainteresiranima. Da bi poboljšali ishode učenja i trajnost znanja primijenili smo različite nastavne metode usmjerene na učenike i njihovu aktivnu ulogu u samom projektu.

Cilj projekta je otkriti važnost STEM obrazovanja, izraditi STEM aktivnosti, korištenje web 2.0 alata, integrirati STEM obrazovanje u učenje na daljinu, te suradnja s učiteljima tijekom projekta.

Projekt je započeo u siječnju i trajao do lipnja 2021. godine s ciljem nastavka projekta na sljedeće školske godine.

Razumijevanje važnosti STEM obrazovanja, STEM aktivnost ponuditi i u vrijeme nastave na daljinu, priprema novih STEM aktivnosti za sljedeću školsku godinu te doprinos osobnom razvoju učenika i učitelja.

Danijela Šajtar,mag.prim.educ