« Svibanj 2018 »

30.04.2024. 21:00
Todd Howard potvrdio da prva ekspanzija za Starfield stiže ove jeseni
Uz radove na ekspanziji, Bethesda dovršava nove sadržaje vezane uz izradu brodova, dok posebnu pažnju posvećuje modderima od kojih su neke i zaposlili

30.04.2024. 17:39
Ma kome treba Fallout 5, kad je tu Fallout: Excel!
Oduvijek ste mislili da je Excel jedan neopisivo dosadan program, praktički nužno zlo? E pa možda je napokon došlo vrijeme da promijenite svoje mišljenje!

Priručnik za učenje i poučavanje

Priručnik za učenje i poučavanje je zbirka predložaka, pomoćnika i digitalnih udžbenika, to jest vodiča. PUP učenicima omogućuje jednostavan i brz pristup izvorima znanja, kreiranim za njihov uzrast i za njihove potrebe.

Referati i eseji

Ovdje možete pronaći predloške i vodiče za pisanje referata i eseja u MS Wordu. U svojim pisanim uradcima možete uspoređivati, objašnjavati, izlagati, nuditi rješenje problema, iznijeti vlastito mišljenje, istraživati i još mnogo toga, a svaki predložak dolazi u četiri različita dizajna koji su prilagođeni sadržaju vašeg uratka.

Pomoćnici i vodiči će vam pomoći u pisanju, upoznati s osnovama pisanja, dati ideju kako lakše prenijeti željenu poruku, pomoći pri odabiru teme za uradak, oblikovanju i uređivanju uratka. Isto tako, ovdje ćete naći i upute za organizaciju i uređivanje popisa izvora korištenih podataka.

Prezentacije

Predlošci MS PowerPointa za prezentacije su sadržajno prilagođeni referatu o književnom djelu, raspravi, kulturološkom pokretu, povijesnom događaju, usporedbi povijesnih razdoblja, izumu, znanstvenim istraživanjima i mnogim drugim područjima. Vodič Osnove prezentiranja će vam pomoći u izradi prezentacije, pripremanju za prezentiranje i samom prezentiranju.

Grafikoni i dijagrami

Stupčasti, linijski, organizacijski, tortni i raspršeni grafikon više ne bi trebali biti problem jer vam PUP pruža predloške u MS Excelu u koje je potrebno samo unijeti svoje podatke — i grafikon je gotov. Možete birati između pet različitih dizajna. Ovdje su još i predlošci za koordinatni sustav i Vennov dijagram.
Vodiči ovog dijela će vas uputiti u najčešće vrste grafikona MS Excela, pokazati kako oblikovati grafikon i kako koristiti proračunske tablice u pisanju domaćih
uradaka. Naučite još i kako si olakšati rad pomoću Excelovih automatskih mogućnosti i računanja pomoću formula i funkcija.

Istraživanje i učenje

Ovdje ćete pronaći predloške u MS Wordu čija je namjera da vam olakšaju pisanje i istraživanje. Alati kao što su tablica za prikupljanje podataka, tablica likova, strukturni pogled, skica priče, tablica kronološkog razvoja priče,tablica za i protiv, tablica ocjenjivanja projekta i mnogi drugi mogu vam olakšati rad, a time i uštedjeti vrijeme.

Vodiči ovoga dijela PUP-a upućuju na koji način koristiti navedene predloške, daju ideju kako se pripremiti za pismene zadatke i kako istraživati, odnosno napisati sažetak i izvješće istraživanja.

Jezici i društveni predmeti

Ovi predlošci MS Worda su namijenjeni za pisanje referata o književnim djelima, pa tako u različitim dizajnima možete pisati biografiju, priču, osobnu priču… Ako trebate osmisliti letak ili brošuru, ovdje možete pronaći predloške s pomoćnicima koji će vam pomoći da što bolje ispunite zadatak.
Također, ovdje se nalaze vodiči kao pomoć u pisanju, a koji vas vode kroz osnove i etape pisanja, pisanje pjesme, kratke priče, dnevnika, oglasa i službenog pisma. Naučite kako osmisliti oglas i uspješno prenijeti svoju poruku, kako se pripremiti, napisati i oblikovati novinski članak te kako na jednostavan i zanimljiv način analizirati demografske podatke u predlošku MS Excela.

Matematika i prirodoslovlje

Ovdje vas čekaju predlošci za koordinatni sustav, izvještaj o pokusu, znanstveni projekt, kao i predlošci i pomoćnici za provođenje pokusa od pripreme za pokus do pisanja izvještaja. U istraživanju i radu vam mogu pomoći vodiči koji će vam, između ostalog, dati ideju kako na zabavan način ilustrirati sličnost geometrijskih tijela u MS PowerPointu ili kako u MS Excelu grafički prikazati podatke o usporedbi npr. količine oborina ili temperature zraka.

Organizacijski alati

Ovi alati vam mogu pomoći u donošenju odluke gdje i kako nastaviti školovanje ili se zaposliti te kako napisati životopis. Tu su i razni predlošci u MS Excelu koji mogu olakšati evidenciju klupskih aktivnosti, raspored sati i predlošci za vođenje evidencije o prihodima i troškovima.