preskoči na sadržaj

Osnovna škola Čazma

Login
Tražilica
Škola za život

           Škola za život

 

     Uspostava sustava razvoja

 

      I naša škola sudjeluje

         u projektu Drvokod

 

Točno vrijeme ...

Brojač posjeta

 

web counter
 
 

 

https://volimbiologiju.weebly.com/

 

 

____________________________________

 

Web stranica za Prirodu i Biologiju

Učiteljica Ivana Moguš

 

 

PONUDE

 

 

 

Izdvojeni linkovi

Pravilo donjeg rublja

Sigurnost na Internetu

 

 

Face to face

« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Anketa
Jesi li zadovoljan/zadovoljna postignutim uspjehom na kraju školske godine?




Časopis Bug
Igre - Bug
25.11.2024. 12:30
Nadogradnja Windowsa 11 ruši Ubisoftove igre
Nakon nadogradnje 24H2 za Windows 11, neke Ubisoftove igre se ruše zbog nepoznate greške

23.11.2024. 06:00
Path of Exile 2 ulazi u program ranog pristupa za dva tjedna
Akcijski RPG Path of Exile 2 će u svojoj finalnoj inačici biti dostupan besplatno (free-to-play), no igrači koji ga žele isprobati tijekom early accessa morat će izdvojiti 30 dolara za to zadovoljstvo

Vijesti
Arhiva naših vijesti

 

 

 

 

 

 

 

Priloženi dokumenti:
Sukob interesa.pdf

Popis lektire

Eko kutak

Korisni sadržaji

 

 

 

 

 

 

Erasmus+

 

Priloženi dokumenti:
A Satisfying School Experience.pptx

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Učenici se poigrali znanjem!
Autor: Anita Mikulandra, 15. 12. 2021.

Shall we play a game? je međunarodni projekt koji je subvencioniran od strane Europske unije u vrijednosti 193800 eura. Projekt spada u kategoriju KA229 projekata te se provodi s partnerima iz Poljske , Turske, Italije, Portugala i Hrvatske. Predviđeni fond nepovratnih sredstava za OŠ Čazma je 30 300,00 EUR. Kroz provedbu projekta učitelji i učenici  uče i provode inovativne metode nastave na temelju igrifikacije.

Projekt se odnosi na provedbu terenskog rada i igranje različitih tipova igara te jačanja digitalnih i jezičnih kompetencija učenika. Službeni jezik projekta je engleski jezik te izravno potiče učenike na sustavnu komunikaciju na engleskom jeziku svih učenika uključenih u aktivnosti. Ravnateljica Lidija Osman upoznala nas je s detaljima projekta:“ S provedbom projekta započeli smo1.12.2020. On će trajati sljedeće dvije godine. Sudjelovat će najmanje 20 učenika šestog, sedmog i osmog razreda naše škole. Organizirat će se četiri inozemna putovanja u partnerske škole.  Sretni smo što smo bili domaćini prve mobilnosti pod nazivom Let's explore!“  

OŠ Čazma ovih je dana pokazala tradicionalnu hrvatsku gostoljubivost domaćinstvom projektu Shall we play a game?. U tjednu svetog Nikole ugostili su 22 učenika iz Italije, Turske i Poljske koji su s učenicima iz Portugala održavali virtualne sastanke te na taj način izmjenjivali svoja znanja. Izmijenili su znanja o poznatim piscima i znanstvenicima iz njihovih zemalja te upoznali neke od lokalnih običaja našega kraja. Gosti su se oduševili životnim djelom Ivane Brlić Mažuranić i Nikole Tesle. Najviše ih je dojmila činjenica da je na slapovima Krke sagrađena prva hidroelektrana u Europi te da je Šibenik bio prvi grad na svijetu koji je dobio uličnu rasvjetu koristeći izmjeničnu struju. Sve ovo ne bi bilo moguće bez entuzijastičnih učitelja OŠ Čazma.

„Cilj nam je učiniti sve da učenici koji sudjeluju u projektu, bez obzira odakle su, steknu osjećaj da učenje nije noćna mora ,da prilikom učenja nema panike te da se svi koji sudjeluju i zabave. Matematika može biti teška, ali može biti i zanimljiva uz primjenu različitih igara. Znanost i IKT su složeni, ali zabaviti se uvijek možemo s igrama kodiranja. Jezik je ponekad težak, ali uz igru možemo uživati pričati priče. Ukratko, svi imamo istu ideju: zabaviti se  i uživati.“ Rekla je učiteljica engleskog jezika Danijela Šajtar koja je glavna arhitektica i koordinatorica mobilnosti u Hrvatskoj .Ona je uz pomoć mnogih učitelja volontera iz OŠ Čazma uspjela očarati goste hrvatskim znanjem i ljepotama.

Osim u Čazmi učenici su imali radionice u Ogulinu i Smiljanu te su posjetili NP Krka i Trogir.

Na povratku do Zagreba iskusili su sva godišnja doba lijepe naše. Završni dašak bio je posjet Muzeju Iluzija. Na samom kraju podijeljene su potvrde sudionicima te su svi krenuli svojim kućama. Za sve je to bilo nezaboravno iskustvo koje je na rastanku okrunjeno suzama.

Na pitanje bi li ovakav način rada ponovila ovo učiteljica razredne nastave Antonija Trgovac odgovara: “Ovo je bilo lijepo iskustvo, vrlo dobra organizacija i naša najljepša zemlja. Gosti su bili zadivljeni različitim krajolikom, reljefnim različitostima, ljepotom prirode i kulturnom baštinom. Naravno da ćemo ovo ponoviti vrlo brzo. Već u ožujku putujemo za Poljsku.“

„Zahvaljujemo se svim školama partnerima, a posebice Katarzyni Drabarek iz Poljske   i učiteljice Özlem Gedik iz Turske što su nas prepoznale kao ozbiljne i vrijedne partnere. Veliko im hvala!“, završava Danijela Šajtar.

 Danijela Šajtar,mag.prim.educ 

Nekoliko fotografija možete pogledati pod opširnije...






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju