« Svibanj 2024 »

03.05.2024. 09:45
Nakon redizajna i nekoliko odgoda, Ubisoft je spreman za objavu XDefianta
Iako prije tri godine najava XDefianta nije prošla baš najbolje, Ubisoft je zadovoljan nedavnim testiranjem i najavio je izlazak svoje free-to-play pucačine za 21. svibanj

03.05.2024. 06:00
Red Dead Redemption 2 u LEGO ruhu
Ako vas je ikada zanimalo kako bi Red Dead Redemption 2 izgledao da je namijenjen najmlađima, zahvaljujući youtuberu LegoCrowu to napokon možete saznati.

Diversity! Unity! Equality!
Autor: Anita Mikulandra, 14. 6. 2023.

Erasmus projekt koji je pomaknuo naše granice u spoznavanju ravnopravnosti među spolovima.

Učenici naše škole i njihove učiteljice mentorice sudjelovale su u radionicama u Guimeraesu u Portugalu kako bi dali svoj doprinos provedbi tako važnog projekta. Projekt je u potpunosti sufinanciran od strane Europske unije.

Tema radionica je bila Žene i muškarci kroz povijest. Tu su učenici upoznali sjajna ženu iz Guimaraesa! Ona je dogradonačelnica. Bila je jedina djevojčica koja je nastavila školovanje 1974. Imala je 10 godina. Ostale su otišle raditi u tvornicu. Danas je zahvaljujući odluci njenih roditelja da je školuju dogradonačelnica! Ona je prva žena u povijesti Guimaraesa na toj poziciji!

Nismo zaboravili niti na važne žene iz naših zemalja. Napravili smo i Erasmus kutak na koji smo posebno ponosni jer smo pokazali ono najljepše iz naše domovine.

U nastavku na linku poslušajte naš rad koji je nastao kao zaključak na temu koju smo obrađivali.

Danijela Šajtar