preskoči na sadržaj

Osnovna škola Čazma

Login
Tražilica
Škola za život

           Škola za život

 

     Uspostava sustava razvoja

 

      I naša škola sudjeluje

         u projektu Drvokod

 

Točno vrijeme ...

Brojač posjeta

 

web counter
 
 

 

https://volimbiologiju.weebly.com/

 

 

____________________________________

 

Web stranica za Prirodu i Biologiju

Učiteljica Ivana Moguš

 

 

PONUDE

 

 

 

Izdvojeni linkovi

Pravilo donjeg rublja

Sigurnost na Internetu

 

 

Face to face

« Ožujak 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Anketa
Jesi li zadovoljan/zadovoljna postignutim uspjehom na kraju školske godine?




Časopis Bug
Igre - Bug
27.03.2024. 23:38
Enshrouded dobio prvu od nekoliko planiranih ovogodišnjih velikih nadogradnji
Autori Enshroudeda su objavili prvu veliku zakrpu verzije V0.7.1.0 koja u svijet igre donosi nove tamnice, zadatke, novog pratitelja i gomilu raznih poboljšanja

26.03.2024. 18:30
Blizzard potpuno odustao od PvE načina igranja Overwatcha 2 i prebacio sve resurse na PvP
Iako je najavljivan kao jedan od ključnih razloga izrade Overwatcha 2, prema izvorima s više strana, sigurno je kako PvE način igranja ostaje na praznim obećanjima

Vijesti
Arhiva naših vijesti

 

 

 

 

 

 

 

Priloženi dokumenti:
Sukob interesa.pdf

Popis lektire

Eko kutak

Korisni sadržaji

 

 

 

 

 

 

Eko kutak

Ekologija je prirodna i najdiscipliranija nauka, koja gradi svoje temelje u biologiji, kemiji, geografiji, geologiji, fizici i matematici. U zadnje vrijeme, informatika igra veliku ulogu u sintezi i prikupljanju ekoloških podataka. Ekologija potiče od grčkih riječi oikos: dom i logos: riječ, znanost. Ekologija je znanost o životnoj okolini koja proučava odnose između živih bića, sredine u kojoj živa bića žive, te čime se hrane. Pojam ekologija je uveo Haeckel 1866. godine. Ekologija pokušava naći odgovor i rješenje brojnim problemima okoliša koji nas sve više okružuju. Nažalost, mnogi od njih su ljudskog porijekla.

Globalno zatopljenje, prijevozna sredstva, termoelektrane i sagorijevanje fosilnih goriva su odgovorne za više od 50% zagađenja zraka. Vode i tla sadrže sve veće količine raznih metala i pesticida. Nuklearne elektrane proizvode velike količine radiaktivnog otpada, čija manipulcija i odlaganje zahtjeva vrlo precizne mjere i standarde. Istaknutiji ekološki problemi su i  izumiranje mnogih životinjskih vrsta, kisele kiše...  Majka Zemlja je postala vrlo ranjiva, a ako je ona ranjiva i mi postajemo ranjivi. Globalno zatopljenje je već prouzročilo ozbiljne klimatske promjene, a klimatske promjene u kombinaciji sa zagađenjem zraka i voda su odgovorne za mnoge bolesti i naravno za mnoge smrti.

Dakle, ekologija se suočava sa problemima u okolišu. Odgovori nisu uvijek jasni, jednostavni ni lagani.

Ekologija je riječ koja nikad nije bila shvaćana ozbiljno jer mnogo ljudi još uvijek misli da ekolozi i znanstvenici samo plaše ljude kada govore o rastućim ekološkim problemima. Ali nažalost, stvarnost je nešto potpuno drugačije jer se sada moramo boriti s više ekoloških problema nego ikad u povijesti čovječanstva.

Ovaj kutak namijenjen je promicanju ekološke svijesti.

I ti možeš nešto učiniti za svoj planet! 

Očisti potok, posadi stablo, recikliraj otpad, razmisli o tome koje proizvode kupuješ. Proizvodi koji su prijateljski okolišu često na sebi imaju istaknute "eko markice" koje ga izdvajaju od ostalih proizvoda iste vrste.

 

    

 
Eko vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
5 EKO načina - kako početi reciklirati stvari
Autor: Anita Mikulandra, 14. 10. 2012.

Recikliranje je nekako prva stvar koju možemo napraviti kada krenemo putem „eko“ života. Jednostavno napravite manje prilagodbe svakodnevnog života i rezultati će biti sjajni. Idemo vidjeti pet stvari koje u sinergiji sa djecom možemo napraviti.

Više pod opširnije...


1. Mijenjajte se!!

Zgodno je gomilati stvari kao hrčak. Uskoro imate gomilu stvari po cijelom stanu. Igračke, lutkice, medeki. Kod djeteta dolazi do zasićenja. Pokušajte se mijenjati. Za početak sa poznanicima. Razmislite o socijalnim mrežama (fejs, twitter i sliče). Zabavno je. Može se uštedjeti novaca a što je najvažnije pridonosite ekologiji.

2. Počnite koristiti maramice koje se mogu koristiti više puta.

Razmislite koliko ste drva uništili tijekom prvih nekoliko godina vašeg djeteta. Omanju šumu. Pokušajte nabaviti maramice koje se peru. Šarene, za svakog člana obitelji jedna boja. Možda za tjedan ili dva papirnate maramice izađu iz vašeg i života vašeg djeteta.

3. Smanjite količinu smeća.

Plastične vrećice, kutije od plastike, boce i slične stvari mogu se zamijeniti sa lijepim i zanimljivim stvarčicama. U sportskim dućanima možete naći šarene i lijepe boce od aluminija. Platnene vrećice će zamijeniti plastiku. Tuperrware ili slične posude mogu nositi sendviče...

4. Organizirajte eko rođendane.

Klincima će biti jednako zanimljivo igrati se sa zemljom, posudama sa cvijećem i sadnicama kao i bilo što drugo. Uz to koristite posuđe koje se pere. Preskočite nepotrebne kape i trubice a da o konfetima ne govorimo. U pozivnici sugerirajte da će poklon koji će biti „naj eko“ zapakiran dobiti nagradu.

5. Čuvajte resurse

Naučite djecu da gase televizor kada ga ne gledaju, kompjuter također. Voda dok se peru zubi ne teče kontinuirano. Pazite na takve sitnice. Uz to što su eko, mogu biti zabavne a u konačnici možete uštedjeti koju kunu.

 



Izvor: http://slogica.com.hr/pet-eko-savjeta-%E2%80%93-kako-poceti-reciklirati-stvari/


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju