23.04.2024. 09:15
Sony podnio patent za auto-play feature potpomognut umjetnom inteligencijom
Hoće li najveća razlika između videoigraće i većine drugih vidova umjetnosti uskoro postati stvar prošlost?

22.04.2024. 23:05
Survival FPS 7 Days to Die dobiva finalno izdanje nakon više od 10 godina early accessa
Usporedo s planovima za verziju 1.0, autori su najavili kako neće prijeći na drugi projekt već će i dalje raditi na novim sadržajima i poboljšanjima za 7 Days to Die

Početak ljeta - 21. lipnja u 7:04 minute
Autor: Anita Mikulandra, 19. 6. 2013.

Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 21. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 21. prosinca do oko 21. ožujka. Na prvi nadnevak noć je najkraća, a dan najduži. Ljeto je jedno od godišnjih doba, koje po konvenciji na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka. Na dan početka ljeta, takozvanu dugodnevnicu (ljetnji solsticij), koja obično pada oko 22. lipnja dan je najduži, a noć najkraća.

Ljeto 2013. godine za stanovnike sjeverne Zemljine polutke počelo je u ponedjeljak, 21. lipnja u 7 sati i 4 minute po srednjoeuropskom vremenu. U isto vrijeme za stanovnike južne Zemljine polutke počinje zima. Ljeto je za učenike simbol za vrijeme praznika a za odrasle vrijeme kraćeg rada.

Izvor: http://hr.wikipedia.org/wiki/Ljeto