« Ožujak 2024 »

Obavijest o početku nove školske / nastavne godine
Autor: Lidija Osman, 3. 9. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Nastava u Osnovnoj školi Čazma počinje u ponedjeljak, 6.9.2021.

Nastava je organizirana u tri smjene sukladno preporukama HZJZ te Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s COVID-19.

Prvi dan nastava počinje za učenike :

- 5. i 6. razreda u 8:00 sati – 10:25 sati

-  7. i 8. razreda u 10:40  sati – 13:05 sati

- 1. – 4. razreda u 13:20 sati – 15:55 sati

Zbog energetske obnove Područne škole Dapci  za učenike je organizirana nastava u Matičnoj školi Čazma u smjeni s razrednom nastavom    - u 13:20 sati – 15:55 sati - učionice iznad školsko – sportske dvorane gdje ulaze na glavni ulaz dvorane.

U obnovi je i zgrada Područne škole Miklouš. Nastava je za učenike organizirana u zgradi Područne škole Grabovnica prvog tjedna u jutarnjoj smjeni od  7:45 sati – 10:20 sati . Učenici Novog Sela imaju organiziran prijevoz školskim autobusom.

Učenici Područne škole Grabovnica imati će nastavu prvog tjedna u poslijepodnevnoj smjeni od 11:30 sati -14:05 sati.

Nastava za učenike Područne škole Vrtlinska počinje :

• 2./3. razred u jutarnjoj smjeni od  7:45 sati – 10:20 sati ,
  • 1./4. razred u poslijepodnevnoj smjeni od 11:15 sati – 13:50 sati.

Za učenike Područne škole Gornji Draganec nastava počinje :

– 2. i 3. razred  - 7:45 sati – 10:20 sati

– 1. i 4. razred – 11:15 sati – 13:50 sati.

Dolazak učenika u školu

Ne zadržavajući se u školskom dvorištu prvog dana nastave svi učenici odmah po dolasku,  poštujući razmak, ulaze u školsku zgradu gdje će ih dočekati razrednik i odvesti u učionicu u kojoj će imati nastavu . Prilikom ulaska u školu svi učenici trebaju koristiti dezinfekcijsku barijeru za obuću te dezinficirati ruke.

Učenici petih razreda ne ulaze u zgradu već čekaju svoje razrednike u dvorištu i raspodjelu po odjelima.

Učenici prvog razreda mogu doći u pratnji jednog roditelja te u dvorištu čekaju raspodjelu po odjelima.

Sukladno Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 – MZO i uputama HZJZ  nastava je u predmetnoj nastavi organizirana u blok satovima kako bi maksimalno ograničio broj ljudi istovremeno u školi. U svim učionicama imamo potreban razmak od 1.5 m, te učenici u razredu neće morati nositi maske. Nošenje maski obavezno je kada dolazi do miješanja učenika na dodatnoj ili dopunskoj nastavi, izvannastavnim aktivnosti i na satu njemačkog jezika.

Tijekom nastave učenici razredne nastave neće mijenjati učionice osim učenika predmetne nastave kada će prema rasporedu sati imati nastavu iz predmeta Biologije, Kemije, Fizike, Tehničke kulture i Informatike koja će se održavati u navedenim kabinetima. Nastavu tjelesne i zdravstvene kulture učenici će imati na školskom igralištu za vrijeme lijepog vremena, a u suprotnom u školsko-sportskoj dvorani.

U razrednoj nastavi učitelji engleskog jezika, vjeronauka, informatike i njemačkog jezika u 4. -im razredima koristit će maske.

Nastavni sat traje  45 minuta do dobivanja  odobrenja za  rad u promijenjenim uvjetima od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja zbog energetske obnove i organizacije prijevoza učenika.

Udžbenici će učenicima biti podijeljeni prvi dan nastave u njihovim učionicama te bi bilo dobro da ponesu školske torbe, papuče, bilježnicu i olovku. Potvrde o primitku udžbenika roditelji popunjavaju i potpisuju kod kuće te vraćaju razredniku. Prvi dan nastave održat će se tri nastavna sata. Razrednici će učenike upoznati sa svim najvažnijim uputama, preporukama, protokolom i rasporedom sati.

Prvi dan učenici moraju imati svoje maske. Po završetku nastave učenici u pratnji učitelja, kojega su imali zadnji sat, napuštaju školsku zgradu i školsko dvorište.

Za sve učenike putnike organiziran je prijevoz školskim autobusom . Osnivač je osigurao za sve učenike putnike, učenike predmetne nastave i djelatnike maske koje će učenici dobiti u prvom tjednu nastave. Organizirana je prehrana učenika u školskoj kuhinji. Cijena obroka ostaje 6,00 kn, a prehrana počinje u srijedu 8.9.2021.

Red vožnje školskog autobusa u dovozu i odvozu učenika za prvi dan biti će objavljen u toku današnjeg dana.

Svim učenicima, njihovim roditeljima i učiteljima želimo uspješan početak nove nastavne godine!

Ravnateljica :                                                                                                                                                        Lidija Osman, mag.prim.educ.

Obavijest_o_pocetku_nove_skolske_6.9.2021..pdf (481.57 KB)