16.04.2024. 12:39
Veliki skok popularnosti Fallout franšize
Premda je porast interesa definitivno bio za očekivati, na naše nemalo iznenađenje najviše se okoristio ni manje ni više nego upravo Fallout 76.

16.04.2024. 06:00
Trebaju li game developeri početi dobivati napojnice?
Baš kada pomislite da je sve pod kapom nebeskom već izmišljeno i viđeno, uvijek se pronađe netko tko će vas uspjeti uvjeriti u suprotno.

Noć biologije
Autor: Nikolina Huđber Mesar, 22. 4. 2013.

U  petak, 12. travnja 2013. godine, naša je škola obilježila „Noć biologije“, događaj u kojemu su učenici naše škole imali priliku vidjeti  različite radionice, kojima se moglo ponoviti gradivo, ali i naučiti nove zanimljivosti iz ovog područja prirodnih znanosti. „Noć biologije“ počela se  održavati prije pet  godina s ciljem da zainteresira mlade, ali i one malo starije, za botaniku, zoologiju, anatomiju i dr. Učenici šestih i osmih razreda najprije su posjetili Prirodoslovno-matematički  fakultet Sveučilišta u Zagrebu, gdje su im profesori, studenti i asistenti iznosili različite teme iz raznih područja. Učenici su sudjelovali u „Pustolovini jednog obroka“, u kojoj su imali prilike „ući“ u razne dijelove probavnog sustava.  Radilo se zapravo o tome da su voditelji radionica preuredili  hodnik kojim se prolazilo tako da što više nalikuje probavnom sustavu čovjeka, a u sobama sa sporedne strane hodnika bile su razne radionice u kojima se pričalo o probavnim  sustavima. Učenici su još imali priliku vidjeti  biljke mesožderke, kukce, gmazove, radionice o šišmišima, algama, riječnim životinjama, tj. člankonošcima… Većina učenika imala je priliku držati u rukama zmiju ili miša, ali i posjetiti botanički vrt u kojemu su bile radionice o biljnoj stanici i o ljekovitosti biljaka.

Za one koji bi iduće godine i sami voljeli obilježiti ovaj dan, korisno je znati da je ulaz u zoološki  i botanički vrt, kao i posjet radionicama na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu, besplatan.

Lorena Cvetković, 8. a