20.04.2024. 06:00
Ljubiteljima kultnog Golden Axea sjekira je upala u med
Najavljena je izrada animirane serije bazirane na nekoć izrazito popularnoj Seginoj old-school side-scrolling beat 'em up franšizi Golden Axe

19.04.2024. 21:53
Najavljen Kingdom Come: Deliverance 2, igramo ga već ove godine
Kao što su mnogi pretpostavljali nakon najave novog "tajnog" projekta Warhorse Studiosa, riječ je o nastavku RPG-a Kingdom Come: Deliverance koji bi trebao biti dovršen do konca godine

Interliber - 35. međunarodni sajam knjiga i učila
Autor: Anita Mikulandra, 23. 10. 2012.

Približava nam se još jedan Interliber, 35. međunarodni sajam knjiga i učila gdje deseci tisuća posjetitelja svakodnevno prođe kroz paviljone Zagrebačkog velesajma.

Sajam istinskih zaljubljenika u knjige i pisanu riječ, okuplja sve nakladnike koji će i ove godine ponuditi povoljnije svoja izdanja i gdje će svatko naći nešto za sebe ili za dragu osobu.

Interliber će se održati od 13. do 18. studenog, a i ove se godine održava pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske.

Interliber je i ove godine nezaobilazno mjesto susreta nakladnika, pisaca, knjižara i distributera, a očekuje se da će priredbu posjetiti više od 100 000 ljubitelja knjige.

Kao i svake godine i učenici naše škole posjetit će sajam Interliber, u petak 16. 11. 2012.

I ove će se godine na sajmu predstaviti mnoga nova izdanja s različitih područja a organizirani su i neposredni razgovori s autorima uz potpisivanje knjiga, susreti nakladnika, knjižara i knjižničara, književne radionice te okrugli stolovi.

Među brojnim događanjima vrijedi izdvojiti promocije dječjih knjiga i edukativnih igara, druženje s omiljenim piscima, potpisivanje knjiga te brojne radionice koje su samo neka od svakodnevnih događanja koja očekuju djecu na štandovima izlagača. Zanimljivo je da je ove godine organizirana i izložba starih slikovnica koje će predstaviti njihova vlasnica, najveća kolekcionarka slikovnica u regiji.

U organizaciji Hrvatske dječje knjige nastupit će nakladnici hrvatske dječje knjige, specijalizirani za dječju i omladinsku knjigu, a u četvrtak, 15.studenog u 12.00 sati, u paviljonu 8a, održat će se Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja te kazališna predstava „Ružičasta sanjarica“ u izvedbi kazališta Mala scena. Dva dana kasnije, 17. studenog od 19 do 20 sati održat će se Festival Pazi, knjiga! na kojem će se dodijeliti nagrada za najbolju hrvatsku slikovnicu Ovca u kutiji.

Svim posjetiteljima omogućen je besplatan ulaz, a radno vrijeme Interlibera je od 10 do 19 dati, osim u petak i subotu kada je radno vrijeme produženo do 21 sat.

Više informacija potražite na stranici http://www.zv.hr

Izvor: http://www.muzika.hr/clanak/38335/sponzorirani-clanak/interliber-2012-uskoro-otvara-svoja-vrata.aspx; http://www.skole.hr/veliki-odmor/pozivnica?news_id=7748