25.04.2024. 06:00
Fortnite kakvog danas poznajemo je nastao tijekom vožnje Uberom
Većina današnjih igrača Fortnite ne zna da je isti prvotno zamišljen kao kooperativni survival i Battle Royale je uvršten tek naknadno, a odluku o njemu je vodstvo Epica donijelo "u sekundi"

24.04.2024. 21:36
Atari je odlučio "oživjeti" Infogrames
Najnovija Atarijeva službena objava zasigurno će probuditi nostalgiju u brojnih veterana igranja

Tjedan ADHD-a
Autor: Dragan Šantalab, 8. 9. 2011.

Svake godine diljem svijeta obilježava se Tjedan ADHD-a. U Europi, taj tjedan se obilježava od 18. do 25. rujna 2011. Mnoge nacionalne i regionalne organzacije u tom terminu organiziraju aktivnosti kako bi podigle svjesnost o ADHD-u. Tako i ove godine udruga Buđenje u Hrvatskoj obilježava "Tjedan ADHD-a" od 18.09.-25.09.2011. godine.

Glavni simptomi ADHD-a (deficit pažnje/hiperaktivni poremećaj) su nepažnja, hiperaktivnost i impulzivnost, a zastupljen je kod djece i odraslih. Djeca s ADHD-om često budu prepoznata kao „zločesta“, „neodgojena“ i „lijena“, a zapravo pravim pristupom vidimo da su izrazito znatiželjni, maštoviti i puni energije. Jednaku pozornost treba obratiti na nadarenu i kreativnu djecu (hiperaktivni sanjari) čija se kreativnost manifestira u simptomima identičnim ADHD-u.

Pozivamo vas na predavanja u Zagrebu, Karlovcu, Splitu i Rijeci. Ulaz je slobodan, a pozvani su svi koje veže ta tema: roditelji, djelatnici odgojno obrazovnih i zdravstvenih ustanova, svi koji se osjećaju različitima i koji još nisu otkrili svoju različitost.

Predavanje Marko Ferek: „Hiperaktivni sanjari - osobno iskustvo“

Predavanje je namijenjeno roditeljima, učiteljima, odgajateljima, stručnim suradnicima te svima čije je područje interesa djeca i mladi.
Kreativnost ili ADHD!?
Predavanje govori o različitosti svakog pojedinca te da odstupanje od normi može biti velika prednost. Marko Ferek nas vodi kroz osobnu priču odrastanja i problema sa školom te svojoj nemogućnosti da se uklopi. Prikazuje da iz naizgled loših osobina poput nepažnje, hiperaktivnosti i impulzivnosti nastaje kreativnost, osjećajnost, znatiželja. Predavanje ukazuje na važnost samopouzdanja kod svakog pojedinca te završava usporedbom ptice i mačke.
Predavanje obuhvaća :
- osobno iskustvo predavača Marka Fereka koji je za vrijeme svojeg školovanja doživio puno neuspjeha što je dovelo do gubitka samopouzdanja.
- upoznavanje karakteristika hiperaktivnih sanjara (emotivni žar, hiperfokus, pojmovno razmišljanje, sanjarenje, kreativnost, maštovitost, istraživalački duh) kroz simptome ADHD-a (nepažnja, hiperaktivnost, impulzivnost)
- kako ispravnim pogledom na svijet prepoznati stvarne kvalitete ljudi ,popratne simptome (depresija, manjak samopouzdanja),funkcionalnost obrazovnog sustava ;pticu i mačku

Mjesečni sastanci u Zagrebu
Na mjesečnim sastancima možete razmjenjivati svoja iskustva, upoznati i družiti se s ljudima sa sličnim svakodnevnim radostima i problemima. Sastanci se održavaju na Trgu francuske republike 11 (ljubičasti ulaz).
-Za odrasle s ADHD-om – 17.09.2011. od 18 do 20 sati
-Za roditelje uz gostovanje stručnjaka – 25.09.2010. od 17 do 19 sati
Tema sastanka "Što radimo na Gradionicama?" na kojem ćemo pokazati neke od igara koje koristimo na Gradionicama za djecu. Također ćemo prezentirati Gradionice za srednjoškolce. Saznajte koje igre potiču samopouzdanje, koje igre potiču koncentraciju i koje igre pomažu u socijalizaciji.

Izvor: http://www.sretnodijete.net/novosti/1202/tjedan-adhd-a-u-hrvatskoj/