19.04.2024. 07:52
Igrači nadmudrili AI algoritme i mapirali crijevne bakterije
Igrajući Borderlands 3 igrači su riješili složenu zagonetku koju prije nisu uspjeli čak ni napredni algoritmi

18.04.2024. 21:00
Što se događa kad ChatGPT igra Red Dead Redemption II?
Projekt kineskih i singapurskih istraživača pokazuje koliko je AI napredovala u postizanju opće umjetne inteligencije (AGI)

Likovno-literarni natječaj za učenike osnovne škole - "Deca iščeju Veroniku"
Autor: Anita Mikulandra, 18. 3. 2012.

Društvo ''Veliki Tabor'' Desinić i Hrvatska udruga ''Muži zagorskog srca'' pozivaju učenike od 1. do 8. razreda da sudjeluju na 3. natječaju likovnih i literarnih radova "Deca iščeju Veroniku". Teme natječaja za likovne i literarne radove: Ljubav  i sve što se vezuje uz nju, Veronika i Fridrik živjeli su sretno do kraja života, Ja kao dio Veronikine priče te Pod Taborom - starim gradom.

Rok  za slanje  radova je 16. lipnja 2012. godine. Broj likovnih i literarnih radova nije ograničen.

Uvjeti natječaja

Likovni radovi mogu biti različitih tehnika - bojice, flomasteri, vodene boje, tempere, kolaž, reciklažni papir, tekstil, ali i multimedijalnog karaktera kroz snimljene scene ili na ostale načine multimedijalnog karaktera - sve što pruža mogućnost likovnog izražavanja djece i njihovog pogleda na predložene teme.

Literarni  radovi mogu biti pisani standardnim jezikom te kajkavskim i čakavskim  narječjima te njima  pripadajućim govorima (mjesni govori roditelja). Učenici mogu pisati pjesme u stihu i u prozi, kratke priče i sastavke u kojima će razrađivati predložene teme i vlastito viđenje tema ljubavi, osobito onih ispričanih kroz legende.

Napomena: Mole se sve škole da barem dio literarnih radova (proznih i poetskih) bude na narječjima kao i njima pripadajućima govori (mjesni govori roditelja).

Projekt podupire Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske.

Broj likovnih i literarnih radova nije ograničen.

Svaki rad treba sadržavati sljedeće podatke: ime i prezime učenika, dob/razred, elektroničku adresu učenika (ako je ima), naziv škole i grada, ime i prezime učitelja (mentora) te elektroničku adresu škole.

Vrjednovanje radova

Literarni radovi i likovni radovi ocjenjivat  će se u dvije kategorije:

1. Prva kategorija: učenici od 1. do 4. razreda
  2. Druga kategorija: učenici od 5. do 8. razreda

Najbolji radovi bit će nagrađeni prigodnim poklonom i predstavljeni u prigodnom katalogu.

Rok  za slanje  radova je 16. lipnja 2012. godine.

Adresa za slanje radova:  e-mail: dalibor.hrzica@kr.t-com.hr

Poštanska adresa:

Društvo Veliki Tabor Desinić,

Dvor Veliki Tabor,

49216 Desinić

O rezultatima natječaja dobitnici će biti  obaviješteni  elektroničkim  putem.

Izvor: http://www.skole.hr/veliki-odmor/pozivnica?news_id=6992