24.04.2024. 21:36
Atari je odlučio "oživjeti" Infogrames
Najnovija Atarijeva službena objava zasigurno će probuditi nostalgiju u brojnih veterana igranja

23.04.2024. 21:55
Hakerski trikovi iz Super Marija za zaštitu softvera
Kako bi bolje razumjeli vrste pogrešaka koje iskorištavaju 'speedrunneri', istraživači su proučili četiri rane verzije igre

Jahanje s Mateom Jurina
Autor: Karlo Šajtar, 26. 1. 2011.

Došla na nagovaranje svojih prijateljica, a sad osvaja nagrade

Sportsko jahanje je atraktivan ali ne i previše zastupljen sport u Hrvatskoj. Naša Osnovna škola Čazma ima sreće što među svojim  polaznicima ima tri vrlo uspješne jahačice. Matea Jurina, polaznica je sedmog razreda i dugogodišnja članica konjičkog kluba „Husar“ iz Čazme. Ona se na nagovor  prijateljica Darije Volarić i Maše Živković ,učenica osmog razreda Osnovne škole Čazma, vrsnih jahačica , prijavila u konjički klub i od tada niže visoke rezultate.„ U sportsko jahanje sam se zaljubila na prvi pogled“, kaže sa žarom u očima Matea. „Još uvijek se sjećam svog prvog natjecanja iako je prošlo četiri godine. Njezino prvo natjecanje je bilo 7.10.2009. kad je naša lokalna konjička zvijezda sa svojim konjem Farinom prvi put zasjala pod vodstvom Branka Kovačića, voditelja konjičkog kluba „Husar“ iz Čazme. I sada zasja kako na sportskim natjecanjima tako i na ostalim priredbama i manifestacijama u bližoj okolici. Tako nju i jahačice možete susresti u Mikloušu na Zapovjedi pod lipom, u Potoku na Marijanskim svečanostima te u Čazmi na Danima grada Čazme.

Konjički klub „Husar“ osnovan 2001. godine. Klub vodi Branko Kovačić, također uspješan i nagrađivan jahač koji polaznicima kluba želi samo najbolje, mi želimo da naša lokalna konjička zvijezda s mnogo drugih zvjezdica sja još dugo godina na hrvatskoj konjičkoj sceni.

Matea Jurina.JPG (138.66 KB)