26.04.2024. 15:28
Blizzard nije odustao od BlizzCona, no ove ga godine (ponovo) neće organizirati
Microsoft navodno nema ništa s odlukom Blizzarda da ove godine ipak ne održi sajam BlizzCon, što je navodno posljedica mlakog prošlogodišnjeg izdanja

25.04.2024. 06:00
Fortnite kakvog danas poznajemo je nastao tijekom vožnje Uberom
Većina današnjih igrača Fortnite ne zna da je isti prvotno zamišljen kao kooperativni survival i Battle Royale je uvršten tek naknadno, a odluku o njemu je vodstvo Epica donijelo "u sekundi"

Državni natječaj za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče „MOJA PRVA KNJIGA“
Autor: Anita Mikulandra, 29. 11. 2011.

Centar za neohumanističke studije pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i ove godine raspisuje natječaj „Moja prva knjiga“.
Tema priče može biti:
  • prijateljstvo i ljubav
  • dječja prava
  • STOP nasilju
  • ljubav i briga prema prirodi
  • moja pustolovina
Rok za slanje radova je 31. 03. 2012.,a samo jedna osoba smije biti autor teksta i slika.

Sve potrebne informacije (kako složiti slikovnicu, veličina priče, kako izraditi naslovnicu, kojom tehnikom ilustrirati priču...) te adresu na koju šaljete slikovnicu možete dobiti u školskoj knjižnici. Sama tehnička izvedba slikovnice vrlo je zahtjevna, a pravila natječaja su stroga.

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Natječaj "Moja prva knjiga" promiče ljubav prema prirodi i prava djeteta, no otvoren je i za sve druge jedinstvene i kreativne dječje radove ispunjene ljubavlju i porukom.

Djeca zatim rade samostalno ili uz podršku svojih učitelja i roditelja. Natječaj traje do kraja ožujka, kada se gotovi radovi poštom šalju na adresu CNS-a.
Tijekom travnja i početkom svibnja slikovnice se pregledavaju i ocjenjuju.
Rezultati se do 15. svibnja objavljuju na CNS-ovoj web stranici.

Najuspješniji mladi autori pozivaju se na radionicu na kojoj pokazuju svoje slikarsko i literarno umijeće te uz pomoć stručnih suradnika CNS-a rade na poboljšanju svoje slikovnice.

Radovi se potom lektoriraju, recenziraju, grafički oblikuju i tiskaju, svaki u 300 primjeraka.

Za početak je dovoljno da imate kratku, zanimljivu i originalnu priču, a zatim dođite po savjet i pomoć u školsku knjižnicu kako se ne bi obeshrabrili - sama tehnička izvedba slikovnice vrlo je zahtjevna, a pravila natječaja su stroga.

Pišite priču, skicirajte ideju, maštajte – i vidimo se u školskoj knjižnici!

Izvor: http://www.cns.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=44