« Siječanj 2018 »

3D panorame

Panoramske slike obuhvaćaju prizor 360 stupnjeva po širini i do 180 stupnjeva po visini i tako imitiraju stvarni posjet mjestu i daju dojam da panoramu gledate iznutra, kao posjetitelj koji se doista tu nalazi.

Kako pravilno gledati panoramske slike i u tomu uživati? Pregledom upravljate Vi sami i usmjerujete pažnju na detalje koji Vas zanimaju. Upravlja se preko miša ili tipkovnice. Pokretima miša možete pogledati panoramu u više verzija, ako se na njoj nalazi više slika neke lokacije. Pogledajte dvije panorame sa stranice Panorama 360. Na slikama su linkovi na ove sadržaje stranice.

Šibenik

Split

Dubrovnik, Zadar, Pag,... potražite nas na web adresi  Panorama 360 .

AirPano je nekomercijalni projekt skupine ruskih fotografa i entuzijasta izrade virtualnih panorama. Na stranicama AirPano.com možete pogledati mnogobrojne 3D panorame poznatih mjesta na Zemlji. U svakoj panorami imate na desnoj strani i izbornik slika, tako da se panoramski prizori mjesta mogu izmjenjivati.

Na ovim slikama su linkovi na nekoliko predivnih panorama prirode na stranici Airpano. Kliknite na sliku i uživajte u panoramskom pogledu uz glazbu.

Nazca linije, Peru

Nazca linijesu ogromni crteži na tlu (geoglifi) pustinjskog platoa istoimene pokrajine Nazca u Peruu. Protežu se u dužinu više od 80 km između gradova Nazca i Palpa (dolina Pampas de Jumana), oko 400 km južno od glavnog grada Lime.

Pustinja, pokrajina, linije kao i kultura kojoj se linije pripisuju dobili su ime po narodu Nazca koji je živio na ovim prostorima između 500. pr. Kr. i 650. godine. Ove linije i geoglifi u Nazci i Pampas de Jumani su upisani na UNESCO popis mjesta svjetske baštine kao "jedna od najvećih misterija arheologije zbog svoje brojnosti, odlika, veličine i kontinuiteta, a za koje se vjeruje kako su imale obrednu astronomsku ulogu".

Podmorje Maldiva

Maldivi su otočna država u Indijskom oceanu, jugozapadno od Indijskog poluotoka. Sastoje se od oko 1200 otoka grupiranih u 26 atola, među kojima je oko 200 naseljenih, a daljnjih 80 se koristi samo za turizam.

Angelovi slapovi

Angelovi slapovi (Španjolski : Salto Ángel, Pemon jezik : Kerepakupai Vena, što znači vodopad od najdubljih mjesta, ili Parakupá Vena, što znači pada s najviše točke) je vodopad u Venezueli .

To je najviši svjetski vodopad koji pada sa visine od 979 metara u ponor dubok 807 metra. Vodopad pada sa Auyantepui planine koja se nalazi Nacionalnom parku Canaima u Venecueli.

St.Moritz, Švicarske Alpe

St. Moritz (njemački: St. Moritz, francuski: Saint-Maurice, talijanski: San Maurizio, retoromanski: San Murezzan ili hrvatski: Sveti Mavro) je mjesto u Švicarskoj u kantonu Graubünden i popularno skijaško izletište.

Viktorijini slapovi

Viktorijini slapovi (eng. Victoria falls) ili Mosi-oa-Tunya (Dim koji grmi), slapovi su na rijeci Zambezi, na granici između Zambije i Zimbabvea. Među najvećim su i najspektakularnijim slapovima na svijetu. Slapove, koji su široki preko 1,5 km s padom od 128 metara, škotski istraživač David Livingstone, kao prvi zapadnjak koji je posjetio područje 1855., nazvao je po britanskoj kraljici Viktoriji. Nalaze se na teritoriji nacionalnih parkova Mosi-oa-Tunya National Park u Zambiji i Victoria falls National Park u Zimbabweu. Jedna su od najvećih turističkih atrakcija na jugu Afrike i upisani su na UNESCO-v popis mjesta svjetske baštine u Africi 1989. godine.

Dvanaest apostola, Australija

Jeste li čuli za 12 australskih apostola? Radi se o prilično dramatičnim formacijama stijena koje izviru iz mora nedaleko obale. Njih 12 su prozvani apostolima. Nekada su ove sijene bile dio obalnih klifova. No kao posljedica tisućljeća erozije zbog divljih oceanskih valova, danas stoje sami.