« Rujan 2021 »

26.11.2021. 10:10
Epic Games Store dijeli theHunter: Call of the Wild i Antstream - Epic Welcome Pack
Nova smjena besplatnih naslova na Epic Games Storeu donosi simulator lova theHunter: Call of the Wild, kao i vrećicu kovanica koje možete utrošiti na igranje retro igara na Antstream Arcade

23.11.2021. 18:45
Novo zagrijavanje za Horizon Forbidden West i njegov živi svijet
Ekipa Guerrilla Gamesa nas je podarila novim detaljima o nadolazećem Horizon Forbidden Westu kojeg ćemo imati priliku zaigrati za manje od dva mjeseca na PlayStationu 4 i PlayStationu 5

Hrabro u peti razred

ŠKOLSKI PROJEKT: ''Hrabro u peti razred''

Odgojno-obrazovni ishodi:

Olakšati učenicima 4. razreda prelazak u 5. razred, bolja integracija i prilagodba učenika. Razvijanje pozitivnog stava učenika prema prijelazu u predmetnu nastavu, jačanje svijesti o važnosti prihvaćanja novih vršnjaka u razrednoj zajednici, sudjelovati u izgradnji zajedništva i dobrom ozračju u razredu.

Upoznavanje učenika 4. razreda s budućim predmetnim učiteljima.

Prezentacija novih nastavnih predmeta (Povijest, Geografija, Tehnička kultura itd.).

Upoznavanje novog školskog prostora (matična škola -učionice za predmetnu nastavu, školska knjižnica, školska dvorana). Druženje s vršnjacima iz područnih škola.

Ojačati suradnju učitelja razredne i predmetne nastave kroz nekoliko zajedničkih sastanaka tijekom šk. godine. Zajednička izrada inicijalnih testova za 5. razred.

Upoznati roditelje s promjenama pri prijelazu u predmetnu nastavu (kabinetska nastava, više učitelja, opsežnije nastavno gradivo, različiti kriteriji vrednovanja, slabije ocjene u 1. polugodištu), pružiti savjete što je važno za uspjeh u 5. razredu.

Namjena projekta:

Priprema učenika i roditelja za drugi ciklus osnovnoškolskog obrazovanja.

Uspješna i sretna integracija učenika u 5. razred, zadovoljni

roditelji i učitelji.

Nositelji projekta:

Marina Uher, prof. - koordinatorica projekta.

Učiteljice 4. razreda

Učitelji/ice predmetne nastave

Stručni suradnici

Način realizacije projekta:

Pedagoške radionice na satu razrednog odjela i dolazak učenika 5. razreda na isti, nastavni sati određenih predmeta (sudjelovanje učitelja PN), integrirani nastavni dan u matičnoj školi, predavanja za roditelje.

Vremenik aktivnosti projekta:

Školska godina 2020./2021.

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

Svaka provedena aktivnost evaluirati će se putem upitnika (učenici, učitelji, roditelji).

Dogovaranje zajedničkih aktivnosti te nastavak rada na integraciji učenika u 5. razred te potencijalno proširiti projekt i na 3. razred.