23.04.2024. 09:15
Sony podnio patent za auto-play feature potpomognut umjetnom inteligencijom
Hoće li najveća razlika između videoigraće i većine drugih vidova umjetnosti uskoro postati stvar prošlost?

22.04.2024. 23:05
Survival FPS 7 Days to Die dobiva finalno izdanje nakon više od 10 godina early accessa
Usporedo s planovima za verziju 1.0, autori su najavili kako neće prijeći na drugi projekt već će i dalje raditi na novim sadržajima i poboljšanjima za 7 Days to Die

Fun with English
Autor: Anita Mikulandra, 6. 6. 2021.

Projekt je namijenjen učenicima predmetne nastave i podučava engleski jezik kroz igre, pjesme, zanatske aktivnosti i alate web 2.0. Cilj projekta bio  je učiniti nastavu engleskog ugodnijom, učiniti učenje trajnim i povećati interes učenika za nastavu engleskog jezika.

Cilj nam je bio raditi posebno s učenicima 6. razreda te pripremiti različite aktivnosti za svaki mjesec s partnerskim školama iz cijele Europe. Tijekom projekta učenici su učili engleski jezik na ugodniji način te se nadamo da će ih to iskustvo navesti na interes za različite jezike. Također, imali smo priliku raditi sa svojim vršnjacima iz različitih škola i različitih zemalja. To iskustvo nam je bilo vrlo bitno jer smo na taj način učili o  novim kulturama. Koristeći različite web2.0 alate učenici su potaknuti da i sami imaju utjecaj na organizaciju vlastitog učenja.

Na kraju projekta težimo da smo uspjeli u razvoju govornih sposobnosti engleskog jezika kod učenika

učinili učenje trajnim ta da smo razvili digitalne kompetencije samih učenika prilikom  korištenja tehnologije u nastavi engleskog jezika.

Danijela Šajtar,mag.prim.educ