www.strukturnifondovi.hr

Krenule pripreme za provedbu projekta "Kultura i tradicijske igre u očima mladih"
Autor: Anita Mikulandra, 4. 3. 2020.

Projektu kojemu je odobrena   financijska potpora u iznosu od 45.780,00 EUR krenuo je s realizacijom.

Uspostavljena je kvalitetna suradnja s PŠ Bač. Koordinatorica projekta Zorica Subotić i ravnatelj škole Dragan Novaković posjetili su Hrvatsku kako bi u Zagrebu zajedno s predstavnicima OŠ Čazma prisustvovali seminaru u Agenciji za mobilnost na kojemu su dobili upute kako pravilno provesti predviđeni projekt.

Projekt je namijenjen mladim osobama od 13 do 30 godina te osobama s manje mogućnosti.

Prilikom pisanja projekta učiteljica se vodila željom za očuvanjem tradicije našega kraja te širenjem kulturoloških vidika kod mladih.

Provedba projekta je osmišljena u dvije faze. Prva faza odvijat će se u Trogiru gdje će šest dana naši učenici i učenici iz Vojvodine upoznavati UNESCO-vu baštinu naše zemlje dok će u drugoj fazi naši učenici biti u petodnevnom posjetu Baču i Novom Sadu kako bi se upoznali s kulturom i tradicijom vojvođanskog kraja. Bitno je napomenuti da će svi troškovi provedbe projekta biti pokriveni dodijeljenim financijskim sredstvima.

Ovaj projekt ima veliku važnost jer će kod mladih razvijati komponentu solidarnosti .Ovaj projekt imat će i veliki benefit za škole partnere jer će utjecati na uvođenje europske dimenzije u ustanovu kroz međunarodnu suradnju. Stvorit će se veće šanse za neformalnim obrazovanjem učenika s manje mogućnosti.

Ovim projektom ostvarit će se želja za razmjenom dobre prakse u svrhu podizanja kvalitete rada s mladima te poticati međusobna tolerancija spram različitosti.

Danijela Šajtar

Krenuo_je_projekt_za_mlade.docx (13.04 KB)