26.04.2024. 15:28
Blizzard nije odustao od BlizzCona, no ove ga godine (ponovo) neće organizirati
Microsoft navodno nema ništa s odlukom Blizzarda da ove godine ipak ne održi sajam BlizzCon, što je navodno posljedica mlakog prošlogodišnjeg izdanja

25.04.2024. 06:00
Fortnite kakvog danas poznajemo je nastao tijekom vožnje Uberom
Većina današnjih igrača Fortnite ne zna da je isti prvotno zamišljen kao kooperativni survival i Battle Royale je uvršten tek naknadno, a odluku o njemu je vodstvo Epica donijelo "u sekundi"

Webinar "Pisci na mreži" - Evelina Rudan
Autor: Anita Mikulandra, 26. 1. 2012.

U utorak, 31. siječnja 2012. godine od 17 do 18:30 sati održat će se virtualni susret iz programa "Pisci na mreži" koji se odvija u sklopu programa "Suradnici u učenju“ koji je dio globalnog Microsoftovog programa "Partners in Learning“, a u Hrvatskoj se provodi kroz suradnju Microsofta Hrvatska, Agencije za odgoj i obrazovanje, Sveučilišnog računskog centra Srce i tvrtke Aquilonis.

Riječ je o susretu s piscem u koji se aktivno može uključiti bilo tko putem programa Microsoft Office Live Meeting. Susret s piscem održava se u dvorani Sveučilišnog računskog centra Srce jednom mjesečno, a moderatori su profesorica Mirela Barbaroša-Šikić i profesor Miroslav Mićanović iz Agencije za odgoj i obrazovanje. Na susretima sudjeluju i učenici i njihovi nastavnici.

Gošća webinara je Evelina Rudan o kojoj je više informacija dostupno na internetskim stranicama tvrtke Aquilonis.

Ciklus susreta „Pisci na mreži“ uvršten je u Katalog stručnih skupova Agencije za odgoj i obrazovanje, a više o dobivanju potvrda o sudjelovanju može se vidjeti na internetskim stranicama tvrtke Aquilonis.

Cilj je i u ovom i u idućim virtualnim susretima i s drugim hrvatskim autorima, autoricama, saznati: tko su oni, kako, zašto i za koga pišu? Želi se s gostima na mreži, s hrvatskim piscima (različitih generacija, poetika, zanimanja…) i s prisutnim učenicima i nastavnicima, sa sudionicima na udaljenim mjestima – ući u njihove radionice, proći labirintima njihovih književnih tekstova, dobiti pouzdaniji uvid kako i gdje žive, što čitaju, što im je važno u procesu pisanja, što misle o novim tehnologijama i mogućnostima komuniciranja s drugima, koji su njihovi uzori i životni izbori?

Ukratko: cilj je izravno u razgovoru različitim pitanjima i novim, drukčijim odgovorima, učiniti složenu mrežu hrvatske književnosti (kulture) dostupnom i preglednom za čitanje, kretanje, stjecanje različitih iskustava i za uživanje. Cilj je saznati kako čitati hrvatske pisce i njihove tekstove, upoznati ih i učiniti vlastito vrijeme važnijim i boljim nego što nam se, nerijetko, čini da ono jest.

Poveznica za sudjelovanje:

Prilikom pristupanja ponekad su potrebni i ovi podaci:

Meeting URL: https://www.livemeeting.com/cc/mspp/join
Meeting ID: Evelina Rudan