« Ožujak 2024 »

Priopćenje za roditelje, učenike i zaposlenike Osnovne škole Čazma
Autor: Anita Mikulandra, 6. 2. 2018.

Povodom iznenadne smrti učenice 5. razreda želimo vas obavijestiti o poduzetim radnjama. Dana 5.2. 2018. godine razrednica preminule učenice obaviještena je o njezinoj smrti. Izvijestila je o tome ravnateljicu i tajnicu škole. Škola je obavijestila v.d. pročelnicu Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Bjelovarsko - bilogorske županije te se obratila članu Tima za krizne intervencije. Nakon razgovora s njim, Škola je uputila dopis putem elektroničke pošte MZO-u radi odobravanja izlaska Tima za krizne intervencije.

Zbog sumnje na meningokoknu sepsu kod preminule djevojčice, u Školu je došao epidemiološki tim Zavoda za javno zdravstvo te je započeta kemoprofilaksa učenika petog razreda koji je preminula djevojčica pohađala. Pedagog i razrednica bili su na raspolaganju učenicima tijekom cijelog dana. Epidemiologinja Zavoda za javno zdravstvo Nikolina Obran i njen tim - sanitarni inženjer Zvonko Šibenik i sanitarna inženjerka Senka Bradić, kontaktirali su roditelje učenika navedenog petog razreda.

U popodnevnim satima, zbog učestalih poziva zabrinutih roditelja, u dogovoru sa Županijom, odlučeno je da se za sljedeći dan, 6.2.2018. godine, sazove Vijeće roditelja. Tijekom večeri svi članovi Vijeća roditelja bili su obaviješteni o terminu sjednice, a poziv je bio objavljen na web-stranici škole. MZO je odobrilo izlazak Tima za krizne intervencije kako bi se pružila primjerena stručna pomoć učenicima, roditeljima i zaposlenicima škole.

Dana 6. 2. 2018. godine, u 8:00 h ujutro, održana je sjednica Vijeća roditelja, kojoj su nazočili: zamjenica Župana Bojana Hribljan, v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Snježana Mišir, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu zaštitu i umirovljenike Jasmina Radojčić, pročelnica Kabineta župana Mirna Čačić Klobučić, v.d. ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Nina Renić, voditeljica epidemiološke službe Sanja Mitrović Hamzić, diplomirani sanitarni inženjer Vedran Trupac, ravnateljica Lidija Osman i pedagog Goran Marinić. Svi navedeni informirali su roditelje o poduzetim mjerama.

lstoga dana, u 10:30 h, održana je sjednica Razrednih vijeća svih razreda predmetne nastave u matičnoj školi. Na sjednici su pedagog, ravnateljica i razrednica izvijestili prisutne učitelje o tijeku događanja. Učitelji su obaviješteni o dolasku Tima za krizne intervencije te je razrednicima savjetovano da porazgovaraju sa svojim razredom. Ako netko od učenika ili zaposlenika osjeti potrebu za razgovorom, isti je moguće organizirati s članovima Tima. Tim za krizne situacije doći će u Školu u četvrtak, 8.2. 2018. godine. Pružit će psihološku pomoć učenicima i zaposlenicima škole, te roditeljima. lstoga dana, u 15:30 h održat će se roditeljski sastanak petog razreda koji je pohađala preminula djevojčica. Sastanku će nazočiti i gorespomenuti tim.

Ovim putem škola želi izraziti svoju najiskreniju sućut roditeljima, obitelji i prijateljima preminule djevojčice.

Ravnateljica: Lidija Osman, mag. prim. educ.

U prilogu se nalazi Obavijest o poduzetim javnozdravstvenim mjerama Zavoda za javno zdravstvo Bjelovarsko-bilogorske županije.