20.04.2024. 06:00
Ljubiteljima kultnog Golden Axea sjekira je upala u med
Najavljena je izrada animirane serije bazirane na nekoć izrazito popularnoj Seginoj old-school side-scrolling beat 'em up franšizi Golden Axe

19.04.2024. 21:53
Najavljen Kingdom Come: Deliverance 2, igramo ga već ove godine
Kao što su mnogi pretpostavljali nakon najave novog "tajnog" projekta Warhorse Studiosa, riječ je o nastavku RPG-a Kingdom Come: Deliverance koji bi trebao biti dovršen do konca godine

Djeca mlađa od 14 godina ne smiju koristiti petarde!!!
Autor: Anita Mikulandra, 18. 12. 2017.

Policija će sve do 8. siječnja 2018. godine provoditi operativnu akciju ‘Mir i dobro’ čiji je cilj sprječavanje nedozvoljene prodaje i uporabe pirotehničkih sredstava, a samim time i stradavanja osoba, naročito djece.
Od petka, 15. prosinca 2017. do 8. siječnja 2018. policija će posebnu pozornost posvetiti pojačanoj kontroli prodaje pirotehničkih sredstava, suzbijanju ilegalnog unošenja pirotehničke galanterije preko graničnih prijelaza te sigurnosti prometa na cestama i što boljoj protočnosti prometa.

U srpnju ove godine donesen je novi zakon prema kojem je pirotehnika kategorizirana u kategorije F, T i P. Pirotehniku F1 kategorije (bengalske šibice, naboji za dječje pištolje, konfeti-bombice, pucajući ulošci za cigarete, žabice, čepovi, naboji koji eksplodiraju pod nogama, male petarde i sl. proizvodi) stariji od 14 godina mogu kupovati i koristiti cijele godine. Pirotehnika F2 (sredstva za male vatromete, petarde, žabice, konfeti za osobnu uporabu, manje rakete i sl.)  i F3 kategorije (sredstva za srednje vatromete, rakete, fontane, vatrometne kutije, vodopadi, petarde s bljeskom, rimske svijeće i sl.) , koja se kod nas najčešće koristi, može se koristiti od 27. prosinca tekuće do 1. siječnja sljedeće godine. Djeca mlađa od 14 godina ni u kojem slučaju ne smiju koristiti pirotehniku, a zakonske zastupnike koji im daju da uporabe pirotehniku očekuje kazna u iznosu od 1 000 do 3 000 kuna.

Uporaba pirotehničkih sredstava kategorije F2 i F3 zabranjena je u zatvorenim prostorijama, na prostoru gdje se okuplja veći broj osoba i u razdoblju od 2. siječnja do 26. prosinca, osim u posebnim slučajevima uz odobrenje Ministarstva.

Građane upozoravamo na opasnost zlouporabe oružja, eksploziva, pirotehničkih sredstava, a posebno od improviziranih sredstava kućne izrade. Apeliramo na roditelje da ne poklanjaju djeci petarde, jer petarde nisu igračke – poručuju je Policijske uprave.

v.d. ravnateljica Gordana Jančić